Nexus se zavázal k vyváženosti a jednotnosti u velkých architektonických a dekoračních projektů.

Dlazby.net spouští prostor věnovaný architektuře s keramickými materiály a řešeními navrženými pro profesionální projekty interiérového designu, který je formován několika kolekcemi.
Jedním z nich je Nexus, kolekce, která se zaměřuje na hledání rovnováhy a uniformity, dává vzniknout prostorům s jistým sofistikovaným nádechem, který je zároveň jednoduchý, nadčasový a minimalistický.

Nexus navrhuje prostory, ve kterých se zdá, že vše je možné, v nichž záleží i na posledním detailu a využívá pocitu nekonečné kontinuity.
Evokující prostředí, která se navzájem prolínají, ale aniž by některé z nich ztratilo svou osobnost.
Ložnice, obývací pokoje, koupelny, kuchyně a dokonce i venku, každé prostředí dokáže být jedinečné v dokonale propojeném celku.

Barevná paleta prezentovaná Nexusem jsou: Glacier, Pearl, Antracite a White.
Přidání béžové za účelem vytvoření kombinací s teplejším, přirozenějším a univerzálnějším charakterem.

Další ze skvělých sázek kolekce Nexus od Cifre Cerámica je rozmanitost formátů, které představuje, přizpůsobí se jakémukoli prostoru a vytváří nekonečné možnosti. Přidání ještě větší všestrannosti.
Za zmínku stojí také dostupné povrchové úpravy: přírodní, lappato a protiskluzové; které dále rozšiřují možnosti dekorace a kreativních nástrojů.

Nexus představuje porcelánové podlahy do kuchyní s přidanou hodnotou: vytváří prostředí, které se zdánlivě spojuje s mimořádně atraktivní estetikou prostřednictvím neutrálních tónů a velkých formátů.

Pocity nekonečných prostorů, které se přenesou i do koupelen, získávají prostředí, která nezůstanou bez povšimnutí, přestože jsou dokonale zarámována do celku.

Mizí rozdíl mezi interiéry a exteriéry.
Textury se nacházejí prostřednictvím Nexusu, který navrhuje formát 60×60 v perlové barvě s protiskluzovou úpravou jako dokonalou volbu pro exteriéry.