Nyní máme 75% slevu na všechny produkty

Jak vybrat dlažbu do interiéru

Výběr obkladů a dlažby pro váš dům nebo byt je jedním z klíčových prvků při rekonstrukci nebo novostavbě domu/bytu.

Jaká dlažba je však pro vás ta pravá, když je na výběr tolik možností? Zde je 5 tipů, na co si dát při výběru obkladů pozor.

Porcelánové versus keramické obklady
Ani odborníci nejsou schopni rozeznat jeden od druhého. Rozdíl mezi porcelánovými a keramickými obklady spočívá už jen v jejich výrobním procesu. Porcelán se vypaluje při mnohem vyšší teplotě než keramické obklady a také déle. Díky tomu jsou porcelánové dlaždice odolné a jsou vhodným řešením pro vaši podlahu. Pokud však uvažujete o obkladech na stěnu, neváhejte a zvolte úspornější keramické obklady.

Výběr velikosti dlaždic
Platí pravidlo, že čím větší je vaše místnost, tím větší rozměr dlaždic můžete zvolit. Pokud máte otevřený prostor kuchyně-jídelna-obývací pokoj, můžete zvolit velkou podlahovou dlaždici, například 600 x 600 mm. Naopak v malé koupelně mohou nejlépe vypadat malé dlaždice ve stylu mozaiky.

Tvar dlaždic
Obklady nemusí mít čtvercový nebo obdélníkový tvar. Vneste do své koupelny trochu zábavy tím, že si na podlahu nebo stěny vyberete dlaždice ve tvaru šestiúhelníku. Trendem jsou také dlaždice v trojúhelníkovém tvaru, který je všechno, jen ne nudný.

Barva a povrchová úprava
Na výběr je tolik barev. Nejlepším způsobem, jak je zúžit, je rozhodnout se, zda zvolit světlejší, nebo tmavší odstín. Světlejší barvy s lesklým povrchem maximálně využijí veškeré světlo, které máte k dispozici. Proto se váš pokoj bude zdát větší. Na druhou stranu tmavé barvy s matným povrchem váš prostor zútulní a dodají mu trochu dramatičnosti. Velmi elegantní jsou obklady s odstíny mnoha barev.

Spárovací hmota
V neposlední řadě myslete na barvu spárovací hmoty. Čím menší je velikost dlaždice, tím více spárovací hmoty byste potřebovali použít. Pokud zvolíte kontrastní barvu, může spárovací hmota zvýraznit tvar dlaždice, například šestiúhelníkovou dlaždici. Pokud však chcete dosáhnout celistvého vzhledu bez viditelné mřížky, je pro vás vhodná barva spárovací hmoty podobná barvě dlaždice.
Pokud chcete použít co nejméně spárovací hmoty, proč si nevybrat extra velkou dlaždici?

Další články z našeho blogu

Trendy v oblasti koupelen a interiérů celkově se často vytvářejí na prestižních veletrzích po celém světě, například v Itálii, Turecku
Venkovní dlažba je investicí do vašeho exteriéru a správná údržba je klíčová pro její dlouhodobou trvanlivost a estetiku. Bez ohledu
Venkovní dlažba se k nám vozí většinou z Itálie, kvůli prvotřídní kvalitě a tradici v nejlepších designech. Jsme outlet interiérové a

Zajistíme pokládku dlažby.
Bez starostí.

Rozšířili jsme náš tým o obkladače keramické dlažby.  Zvládneme položit dlažbu jakéhokoliv rozměru a typu. Pokládáme interiérovou dlažbu, venkovní dlažbu a velkoformátovou dlažbu. Pokud sháníte spolehlivé řemeslníky, dejte nám vědět přes email, whatsapp či jiné sociální sítě nebo nám rovnou zavolejte.

dlazby@icloud.com

+420 774 606 069