Trendy ze světa dlažby pro rok 2023

Milé čtenářky (a občas i čtenáři), pokud plánujete renovaci koupelny, přinášíme vám spoustu inspirace a tipů, které jsme získali na světových veletrzích. Naše rady vám pomohou vytvořit stylovou koupelnu snů pro celou rodinu. V roce 2023 jsou výrazným hitem barevné obklady a keramické imitace kovu nebo travertinu. Moderní koupelny dominují velké formáty obkladů a dlažby, které nejen vypadají fantasticky, ale jsou také snadné na údržbu.
Trendy v oblasti koupelen a interiérů celkově se často vytvářejí na prestižních veletrzích po celém světě, například v Itálii, Turecku nebo ve Španělsku. Nebojte se však, že trendy koupelna bude jen dočasnou módní záležitostí. Novinky se každý rok trochu obměňují, ačkoli se často jedná spíše o doplnění stávajících kolekcí obkladů a dlažeb o nové rozměry nebo barvy. Trendové koupelny jsou tak nadčasové a zůstanou stále vkusné i v budoucnosti.

Barvy zlepší náladu a budou se líbit i dětem

Máte rádi barevné interiéry? Pak vás pravděpodobně osloví moderní barevné obklady. Pastelové barvy jako růžová, žlutá, modrá, zelená nebo červená dokážou doslova rozzářit každou koupelnu a dodat jí hravost a šmrnc. Barvy mají velký vliv na naši psychiku a ve vícebarevných koupelnách se cítí dobře i děti. Věděli jste například, že modrá barva uklidňuje a pomáhá zvýšit koncentraci, zatímco růžová barva napomáhá zjemňovat negativní emoce?

Výhodou barevných kolekcí pro koupelny je, že nabízejí jak výrazné, tak neutrální barvy, matné i lesklé povrchy a také keramické dekory s květinovými nebo geometrickými vzory. Možnosti kombinací jsou téměř nekonečné. Koupelna se tak stane jakousi skládačkou, kde každý kus je odlišný, ale skvěle do sebe zapadá.

TIP: Chcete, aby vaše moderní koupelna vypadala jako návrh od špičkového designéra? Použijte modré, červené, zelené nebo jiné výrazné barvy pouze jako doplněk do určitých částí koupelny, které chcete zvýraznit. Například kolem umyvadla, vany nebo ve sprchovém koutu. Pro ostatní plochy v koupelně je lepší zvolit neutrální barvy, jako je bílá, šedá nebo béžová.
Milujete přírodní motivy a zároveň preferujete odvážná řešení? Určitě vás oslní stylové obklady s motivem palmových listů nebo květin. Vaše koupelna tak může připomínat rozkvetlou louku po celý rok, i když venku panuje zima a špatné počasí.
Takovéto obklady navíc vypadají jako skutečné fototapety. Oproti běžným fototapetám jsou však mnohem vhodnější pro koupelnu, protože jsou odolné vůči vlhkosti a snadno se čistí.

Design kovu se často libí také mužům

Koupelny s designem kovů jsou oblíbené nejen mezi muži díky svému surovému vzhledu. Zaujímá vás minimalistický styl a střídmá barevnost? Chcete potěšit svého partnera prostřednictvím designu koupelny? V takovém případě je pro vás ideální volbou kovový vzhled.

Keramické imitace kovu nabízejí různé designy – každá kolekce obsahuje rozmanité barvy, rozměry a povrchové úpravy, jako je lesk nebo mat. Některé dlaždice mají reliéfní povrch nebo mohou být zdobeny vyobrazením koroze kovů.
Upřednostňujete extravagantní styl? Pak by se vám mohly líbit obklady v designu kovu s odrazem zrcadla, ve kterých uvidíte svůj vlastní odraz. Tyto obklady jsou právě jednou z nejžhavějších novinek pro rok 2023.
Velké formáty vedou
Aktuální trendy jednoznačně preferují velké formáty obkladů a dlažby pro koupelny. Téměř v každé kolekci koupelnových novinek, ať už se jedná o barevné obklady, kovový design, kamenný vzhled, mramor či jiné styly, se objevují také velké formáty. Ve stylových koupelnách můžeme najít rozměry jako jsou 60×120 cm, 60×60 cm, 120×120 cm a mnoho dalších.

Proč velký formát?

Velký formát obkladů a dlažby je ideální pro vyniknutí specifického designu, jako je struktura kamene, mramoru nebo motivy velkých palmových listů. Díky menšímu počtu spár mezi dlaždicemi je údržba snadnější, protože je méně prostoru pro usazování nečistot. Tento velký rozměr je vhodný i pro menší koupelny, protože vizuálně opticky zvětšuje prostor.
Pokud potřebujete poradit s výběrem, rádi vám doporučíme vhodné velkoformátové obklady do koupelny, které budou mít ideální rozměr pro vaše konkrétní prostředí.

 

Další články z našeho blogu

Design Shaker: Veletrh, Kde Se Setkává Moderní Design V každém ročním cyklu se milovníci interiérového designu, architekti a nadšenci pro

Průvodce krok za krokem s tipy pro perfektní výsledky Porcelánová dlažba je oblíbený materiál pro podlahy a stěny díky své

Klíčové výhody kvalitního nákupu s Dlažby.net Pokud plánujete renovaci nebo výstavbu domova, rozhodnutí o výběru správné dlažby hraje klíčovou roli

Zajistíme pokládku dlažby.
Bez starostí.

Rozšířili jsme náš tým o obkladače keramické dlažby.  Zvládneme položit dlažbu jakéhokoliv rozměru a typu. Pokládáme interiérovou dlažbu, venkovní dlažbu a velkoformátovou dlažbu. Pokud sháníte spolehlivé řemeslníky, dejte nám vědět přes email, whatsapp či jiné sociální sítě nebo nám rovnou zavolejte.